B58031U9254M062 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B58031U9254M062 |
Description | CAP CER 0.25UF 900V SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 11 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.25 µF ±20% 900V Ceramic Capacitor Nonstandard SMD |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B58031U9254M062 Models |
Category | Operating Temperature -40°C ~ 150°C |
Mfr | Features Low ESL, Low Profile, High Temperature |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case Nonstandard SMD |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.281" L x 0.309" W (7.14mm x 7.85mm) |