B66300G0000X138
DigiKey Part Number
495-5404-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B66300G0000X138
Description
FERRITE CORE E T38 1PC
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uncoated T38 Ferrite Core E Type 0.248" (6.30mm) Length 0.079" (2.00mm) Width Diameter 0.114" (2.90mm) Height
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B66300G0000X138 Models
Category
Material
T38
Manufacturer
TDK
Gap
Ungapped
Series
Finish
Uncoated
Packaging
Box
Height
0.114" (2.90mm)
Part Status
Active
Length
0.248" (6.30mm)
Core Type
E
Width
0.079" (2.00mm)