B72500D0200A060 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | B72500D0200A060 |
Description | VARISTOR 25V 30A 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 14 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | B72500D0200A060 Models |
Category | Current - Surge 30 A |
Manufacturer TDK | Number of Circuits 1 |
Series | Capacitance @ Frequency 55 pF @ 1 kHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount, MLCV |
Maximum DC Volts 22 V | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Varistor Voltage (Min) 25 V |