B82496C3100J000
DigiKey Part Number
495-1824-2-ND - Tape & Reel (TR)
495-1824-1-ND - Cut Tape (CT)
495-1824-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B82496C3100J000
Description
FIXED IND 10NH 600MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 600 mA 200mOhm Max 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B82496C3100J000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
14 @ 100MHz
Series
Frequency - Self Resonant
5GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0603 (1608 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)