C0603X7S0J224K030BC
DigiKey Part Number
445-9069-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-9069-1-ND - Cut Tape (CT)
445-9069-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X7S0J224K030BC
Description
CAP CER 0.22UF 6.3V X7S 0201
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X7S 0201 (0603 Metric)
EDA/CAD Models
C0603X7S0J224K030BC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.014" (0.35mm)