CGA5L4X7T2W104K160AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CGA5L4X7T2W104K160AE |
Description | CAP CER 0.1UF 450V X7T 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.1 µF ±10% 450V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CGA5L4X7T2W104K160AE Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.075" (1.90mm) |