MAF1608GAD601CT000
DigiKey Part Number
445-181518-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181518-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181518-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MAF1608GAD601CT000
Description
FERRITE BEAD 120 OHM 0603 1LN
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohms @ 100 MHz 1 Audio Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 1A 150mOhm
Category
Current Rating (Max)
1A
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
150mOhm
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Audio Line
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Number of Lines
1
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Impedance @ Frequency
120 Ohms @ 100 MHz