TFM252012ALMAR47MTAA
DigiKey Part Number
445-181489-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181489-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181489-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFM252012ALMAR47MTAA
Description
FIXED IND 470NH 4.9A 24 MOHM SMD
Detailed Description
470 nH Shielded Thin Film Inductor 4.9 A 24mOhm Max 1008 (2520 Metric)
EDA/CAD Models
TFM252012ALMAR47MTAA Models
DC Resistance (DCR)
24mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Inductance Frequency - Test
1 MHz
Package / Case
1008 (2520 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
1008
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Current - Saturation (Isat)
5.8A