ANT-2.4-CW-RCS
DigiKey Part Number
ANT-2.4-CW-RCS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-CW-RCS
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP RA RP-SMA MAL
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Right Angle RP-SMA Male Connector Mount
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
VSWR
1.9
Gain
-0.2dBi
Termination
RP-SMA Male
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
2.106" (53.50mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Frequency Range
2.35GHz ~ 2.5GHz