ANT-W63-FPC2-UFL-100
DigiKey Part Number
343-ANT-W63-FPC2-UFL-100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-W63-FPC2-UFL-100
Description
RF ANT WIFI 6GHZ FLEX ADHES UFL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
 Datasheet
EDA/CAD Models
ANT-W63-FPC2-UFL-100 Models
Manufacturer
TE Connectivity Linx
Return Loss
-7.7dB, -15.6dB, -7.7dB
Series
Gain
3.2dBi, 7.7dBi, 8.4dBi
Packaging
Bag
Power - Max
2 W
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
WiFi
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
2.4GHz, 5GHz, 6GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz