FN2020-10-06 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
SCHURTER Inc.
In Stock: 359
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 78
Datasheet
Single Phase EMC/EMI Line Filter 10 A 250V DC ~ 400Hz Single Stage Quick Connect
FN2020-1-06
FN2020-1-06
FN2020-10-06
DigiKey Part Number
817-1264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2020-10-06
Description
LINE FILTER 250VAC 10A CHASS MNT
Detailed Description
Category
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Configuration
Single Stage
Inductance
800µH
Voltage - Rated AC
250V
Base Product Number
Current
10 A