FN2090LL-30-08
DigiKey Part Number
817-2259-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2090LL-30-08
Description
LINE FILTER 250VAC/VDC 30A CHASS
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 30 A 250V 250V DC ~ 400Hz Two Stage Threaded Post (M4)
EDA/CAD Models
FN2090LL-30-08 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Current
30 A
Frequency - Operating
DC ~ 400Hz
Packaging
Box
Approval Agency
CE, CSA, ENEC, UR
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Termination Style
Threaded Post (M4)
Voltage - Rated DC
250V
Inductance
1.5mH
Voltage - Rated AC
250V