FGN0.75BK200
DigiKey Part Number
1030-FGN0.75BK200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGN0.75BK200
Description
EXPAND SLEEVING 3/4" X 200' BLK
Detailed Description
Sleeve X 200' (60.96m) Black
Length
200' (60.96m)
Series
Wall Thickness
0.046" (1.17mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 650°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.750" (19.05mm)
Diameter - Inside, Expanded
1.125" (28.58mm)