T3PS13206
DigiKey Part Number
1133-T3PS13206-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T3PS13206
Description
PWR SPLY SGL OUT 0-32V 0-6A
Customer Reference
Detailed Description
0 ~ 32VDC Output Bench (AC to DC) Power Supply LCD 0 ~ 6A Output 192W Features Linear
Category
Display Type
LCD
Manufacturer
Teledyne LeCroy
Features
Linear
Packaging
Box
Power (Watts)
192W
Part Status
Not For New Designs
Voltage Regulation - Line
0.01% + 3mV
Type
Bench (AC to DC)
Voltage Regulation - Load
0.02% + 5mV
Number of Outputs
1
Current Regulation - Line
0.02% + 3mA
Voltage - Output
0 ~ 32VDC
Current Regulation - Load
0.02% + 3mA
Current - Output
0 ~ 6A
Ripple
1mV rms