BQ25100HYFPT
DigiKey Part Number
296-BQ25100HYFPTTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-BQ25100HYFPTCT-ND - Cut Tape (CT)
296-BQ25100HYFPTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BQ25100HYFPT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
EDA/CAD Models
BQ25100HYFPT Models
Category
Charge Current - Max
250mA
Battery Pack Voltage
4.35V
Voltage - Supply (Max)
6.45V
Operating Temperature
0°C ~ 125°C (TJ)