CSD25213W10
DigiKey Part Number
296-40004-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-40004-1-ND - Cut Tape (CT)
296-40004-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CSD25213W10
Description
MOSFET P-CH 20V 1.6A 4DSBGA
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
P-Channel 20 V 1.6A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount 4-DSBGA (1x1)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CSD25213W10 Models
Category
Vgs(th) (Max) @ Id
1.1V @ 250µA
Mfr
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
2.9 nC @ 4.5 V
Series
Vgs (Max)
-6V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
478 pF @ 10 V
Part Status
Active
Power Dissipation (Max)
1W (Ta)
FET Type
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
Mounting Type
Surface Mount
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Supplier Device Package
4-DSBGA (1x1)
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Package / Case
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
2.5V, 4.5V
Base Product Number
Rds On (Max) @ Id, Vgs
47mOhm @ 1A, 4.5V