LMV321M7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Texas Instruments
In Stock: 3,897
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 25,565
Datasheet
Similar
onsemi
STMicroelectronics
In Stock: 540
STMicroelectronics
In Stock: 83
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-70-5
LMV321M7
DigiKey Part Number
LMV321M7TR-ND - Tape & Reel (TR)
LMV321M7CT-ND - Cut Tape (CT)
LMV321M7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMV321M7
Description
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SC70-5
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
LMV321M7 Models
Category
Voltage - Input Offset
1.7 mV
Mfr
Current - Supply
130µA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Output / Channel
160 mA
Part Status
Not For New Designs
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output Type
Rail-to-Rail
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
1V/µs
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Gain Bandwidth Product
1 MHz