LMV321M7X is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Texas Instruments
In Stock: 8,243
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 2,844
Datasheet
Similar
onsemi
In Stock: 702
STMicroelectronics
STMicroelectronics
In Stock: 540
In Stock: 83
Standard (General Purpose) Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-70-5
LMV321M7X
DigiKey Part Number
LMV321M7XTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMV321M7X
EDA/CAD Models
LMV321M7X Models
Category
Voltage - Input Offset
1.7 mV
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel
160 mA
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply Span (Min)
2.7 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
5.5 V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Slew Rate
1V/µs
Gain Bandwidth Product
1 MHz