LMZ21700EVM
DigiKey Part Number
296-38673-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ21700EVM
Description
EVAL BOARD FOR LMZ21700
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZ21700 SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
3.3V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
650mA
Series
Voltage - Input
5V ~ 17V