LMZ35003EVM-001
DigiKey Part Number
296-37106-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZ35003EVM-001
Description
EVAL BOARD FOR LMZ35003
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZ35003 SIMPLE SWITCHER® 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
2.5V, 3.3V, 5V, 12V or 15V
Manufacturer
Texas Instruments
Current - Output
2.5A
Series
Voltage - Input
7V ~ 50V