MS2210008
DigiKey Part Number
570-MS2210008-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MS2210008
Description
ICL 10 OHM 25% 8A 23MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 10 Ohms ±25% 8 A 0.906" (23.00mm)
Category
Tolerance
±25%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
8 A
Series
R @ Current
90 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.906" (23.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
10 Ohms