SL105R004
DigiKey Part Number
570-SL105R004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL105R004
Description
ICL 5 OHM 20% 4A 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 5 Ohms ±20% 4 A 0.394" (10.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
4 A
Series
R @ Current
200 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.394" (10.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
R @ 25°C
5 Ohms