SL221R020A
DigiKey Part Number
570-SL221R020A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL221R020A
Description
ICL 1 OHM 20% 20A 22MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 Ohms ±20% 20 A 0.866" (22.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Current - Steady State Max
20 A
Series
R @ Current
10 mOhms
Diameter
0.866" (22.00mm)
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
1 Ohms