SL322R023
DigiKey Part Number
570-SL322R023-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL322R023
Description
ICL 2 OHM 20% 23A 31MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 2 Ohms ±20% 23 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
23 A
Series
R @ Current
20 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
2 Ohms