CMF60499R00FHEB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 14
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Similar
In Stock: 0
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
In Stock: 55
499 Ohms ±1% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety Metal Film
CMF60499R00FHEB
DigiKey Part Number
CMF60499R00FHEB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMF60499R00FHEB
Description
RES 499 OHM 1W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CMF60499R00FHEB Models
Category
Features
Flame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.165" Dia x 0.469" L (4.20mm x 11.90mm)