CRCW0805680RJNTA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 21,016
Datasheet
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 2,700
Datasheet
Upgrade
Direct
Panasonic Industry
YAGEO
Panasonic Industry
YAGEO
680 Ohms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
CRCW0805680RJNTA
DigiKey Part Number
CRCW0805680RJNTA-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRCW0805680RJNTA
Description
RES SMD 680 OHM 5% 1/8W 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CRCW0805680RJNTA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)