SMBJ70CD-M3/H
DigiKey Part Number
SMBJ70CD-M3/HGITR-ND - Tape & Reel (TR)
SMBJ70CD-M3/HGICT-ND - Cut Tape (CT)
SMBJ70CD-M3/HGIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMBJ70CD-M3/H
Description
TVS DIODE 70VWM 111VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
111V Clamp 5.4A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMBJ)
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.4A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
79V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
111V