ACASA1002S5002P100 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACASA1002S5002P100 |
Description | RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 38 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10k, 50k Ohm ±0.1% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±25ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ACASA1002S5002P100 Models |
Category | Resistor-Ratio-Drift ±15ppm/°C |
Manufacturer Vishay | Number of Pins 8 |
Series | Power Per Element 100mW |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Temperature Coefficient ±25ppm/°C |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Circuit Type Isolated | Applications Voltage Divider (TCR Matched) |
Resistance (Ohms) 10k, 50k | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±0.1% | Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Number of Resistors 4 | Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
Resistor Matching Ratio ±0.05% | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |