JCJ1024S3V3
DigiKey Part Number
1470-1986-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JCJ1024S3V3
Description
DC DC CONVERTER 3.3V 10W
Detailed Description
Isolated Module DC DC Converter 1 Output 3.3V 3A 18V - 36V Input
EDA/CAD Models
JCJ1024S3V3 Models
Category
Power (Watts)
10 W
Mfr
Voltage - Isolation
1.5 kV
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Efficiency
85%
Voltage - Input (Min)
18V
Voltage - Input (Max)
36V
Size / Dimension
1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Current - Output (Max)
3A