SMDJ26CA/TR7 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 2,385
Datasheet
42.1V Clamp 71.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMC)
DO-214AB
SMDJ26CA/TR7
DigiKey Part Number
13-SMDJ26CA/TR7TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMDJ26CA/TR7
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
42.1V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
71.3A
Series
Power - Peak Pulse
3000W (3kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
26V
Voltage - Breakdown (Min)
28.9V