YC164-JR-0730KL | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | YC164-JR-0730KL |
Description | RES ARRAY 4 RES 30K OHM 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 18 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | YC164-JR-0730KL Models |
Category | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Manufacturer YAGEO | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Series | Grade Automotive |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Qualification AEC-Q200 |
Part Status Active | Applications DDRAM, SDRAM |
Circuit Type Isolated | Mounting Type Surface Mount |
Resistance (Ohms) 30k | Package / Case 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Number of Resistors 4 | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |
Number of Pins 8 | Base Product Number |
Power Per Element 62.5mW |