LTCS10.7MA5
DigiKey Part Number
3155-LTCS10.7MA5TR-ND - Tape & Reel (TR)
3155-LTCS10.7MA5CT-ND - Cut Tape (CT)
3155-LTCS10.7MA5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LTCS10.7MA5
Description
CER FILTER 10.7MHZ FM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10.7MHz FM Ceramic Filter 280 kHz 4-SMD, No Lead
Category
Insertion Loss
3dB
Package / Case
4-SMD, No Lead
Size / Dimension
0.136" L x 0.122" W (3.45mm x 3.10mm)
Frequency
10.7MHz
Height (Max)
0.059" (1.50mm)
Bandwidth
280 kHz