ABM11-30.000MHZ-B1U-T
DigiKey Part Number
535-14960-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14960-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14960-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM11-30.000MHZ-B1U-T
Description
CRYSTAL 30.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
30 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.023" (0.59mm)