LT6654BHS6-3.3#WTRMPBF
DigiKey Part Number
505-LT6654BHS6-3.3#WTRMPBFTR-ND - Tape & Reel (TR)
505-LT6654BHS6-3.3#WTRMPBFCT-ND - Cut Tape (CT)
505-LT6654BHS6-3.3#WTRMPBFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LT6654BHS6-3.3#WTRMPBF
Description
IC VREF SERIES 0.1% TSOT23-6
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Series Voltage Reference IC Fixed 3.3V V ±0.1% 10 mA TSOT-23-6
Category
Noise - 10Hz to 10kHz
Voltage - Input
3.8V ~ 36V
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Reference Type
Series
Grade
Automotive
Output Type
Fixed
Qualification
AEC-Q100
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Current - Output
10 mA
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
20ppm/°C
Base Product Number
Noise - 0.1Hz to 10Hz