CPCF3222-3R3M
DigiKey Part Number
4044-CPCF3222-3R3M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCF3222-3R3M
Description
FIXED IND 3.3UH 49.5A 1.06 MOHM
Detailed Description
3.3 µH Shielded Wirewound Inductor 49.5 A 1.06mOhm Max Vertical, 3 PC Pin
EDA/CAD Models
CPCF3222-3R3M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
89.2A
DC Resistance (DCR)
1.06mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
1.268" L x 0.886" W (32.20mm x 22.50mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.181" (30.00mm)