CPCF3535-150M
DigiKey Part Number
4044-CPCF3535-150M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CPCF3535-150M
Description
FIXED IND 15UH 43A 2.3 MOHM TH
Detailed Description
15 µH Shielded Wirewound Inductor 43 A 2.3mOhm Max Vertical, 3 PC Pin
EDA/CAD Models
CPCF3535-150M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
44A
DC Resistance (DCR)
2.3mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
1.417" L x 1.406" W (36.00mm x 35.70mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
1.346" (34.20mm)