TV06B700JB-HF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Comchip Technology
In Stock: 0
Datasheet
Similar
STMicroelectronics
Similar
Littelfuse Inc.
Taiwan Semiconductor Corporation
Bourns Inc.
Diodes Incorporated
Littelfuse Inc.
MCC (Micro Commercial Components)
STMicroelectronics
113V Clamp 5.31A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AA (SMB)
TV06B700JB-HF
DigiKey Part Number
TV06B700JB-HF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TV06B700JB-HF
Description
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AA
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TV06B700JB-HF Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
5.31A
Mfr
Power - Peak Pulse
600W
Surface Mount
Bidirectional Channels
1
Package / Case
DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Supplier Device Package
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Base Product Number
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V