WHC-1500-01
DigiKey Part Number
WHC-1500-01-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WHC-1500-01
Detailed Description
Cable Clip, P-Type Natural Fastener 1.500" (38.10mm)
EDA/CAD Models
WHC-1500-01 Models
Length
2.125" (53.97mm)
Width
0.500" (12.70mm)
Panel Hole Size
0.204" (5.18mm)
Material Thickness
0.100" (2.54mm)
Opening Size
1.500" (38.10mm)