MINIBEND-12
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-12-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-12
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Semi-Rigid Cable 12.00" (304.80mm)
Length
12.00" (304.80mm)
Packaging
Bulk
Cable Type
0.086" Semi-Rigid Cable
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
24 GHz
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Features
Shielded
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C