MINIBEND-18
DigiKey Part Number
3628-MINIBEND-18-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MINIBEND-18
Description
MINIBEND-18
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 18.00" (457.20mm)
Category
2nd Connector
Length
18.00" (457.20mm)
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
24 GHz
Color
Blue
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C