C0805C684K4RECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
0.68 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Finding the Most Accurate Capacitance Measurement
C0805C684K4RECAUTO
DigiKey Part Number
C0805C684K4RECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C684K4RECAUTO
Description
CAP CER 0805 680NF 16V X7R 10%
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C684K4RECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)