C1206X104K1RACTU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 827
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
In Stock: 26,130
Upgrade
In Stock: 736
KYOCERA AVX
Knowles Syfer
YAGEO
In Stock: 10
Knowles Syfer
In Stock: 88
TDK
TDK
YAGEO
0.1 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206X104K1RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206X104K1RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206X104K1RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206X104K1RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X104K1RACTU
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206X104K1RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)