SBC2-220-132
DigiKey Part Number
399-18901-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBC2-220-132
Description
FIXED IND 22UH 1.3A 110 MOHM TH
Detailed Description
22 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 110mOhm Max Radial, Vertical Cylinder
EDA/CAD Models
SBC2-220-132 Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.4A
DC Resistance (DCR)
110mOhm Max
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Size / Dimension
0.276" Dia (7.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.315" (8.00mm)