SBCP-47HY102B
DigiKey Part Number
399-18984-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBCP-47HY102B
Description
FIXED IND 1MH 150MA 6 OHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 mH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 150 mA 6Ohm Max Radial, Vertical Cylinder (Open)
EDA/CAD Models
SBCP-47HY102B Models
Category
Current - Saturation (Isat)
160mA
DC Resistance (DCR)
6Ohm Max
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Inductance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.295" (7.50mm)