FGG.00.304.CYCD35
DigiKey Part Number
FGG.00.304.CYCD35-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGG.00.304.CYCD35
Description
CONN PLUG MALE 4POS GOLD CRIMP
Detailed Description
4 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp
EDA/CAD Models
FGG.00.304.CYCD35 Models
Number of Positions
4
Current Rating (Amps)
2A
Shell Size - Insert
304
Cable Opening
0.106" ~ 0.138" (2.70mm ~ 3.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C