SM4004PL-TP | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM4004PL-TP |
Description | DIODE STANDARD 400V 1A SOD123FL |
Customer Reference | |
Detailed Description | Diode 400 V 1A Surface Mount SOD-123FL |
Datasheet | Datasheet |
Category | Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 5 µA @ 400 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Capacitance @ Vr, F 15pF @ 4V, 1MHz |
Part Status Not For New Designs | Mounting Type |
Technology | Package / Case |
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V | Supplier Device Package SOD-123FL |
Current - Average Rectified (Io) 1A | Operating Temperature - Junction -65°C ~ 175°C |
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 1 A | Base Product Number |