086-11SMR+
DigiKey Part Number
3157-086-11SMR+-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
086-11SMR+
Description
HAND-FLEX INTERCONNECT
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA Hand Formable .086 11.000" (279.40mm)
Category
2nd Connector
Length
11.000" (279.40mm)
Overall Impedance
50 Ohms
Frequency - Max
18 GHz
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C