AQ10A2-ZT4/32VDC
DigiKey Part Number
255-4192-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AQ10A2-ZT4/32VDC
Description
SSR RELAY SPST-NO 10A 75-250V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
75 V ~ 250 V
Series
Load Current
10 A
Packaging
Box
Termination Style
PC Pin
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C