RB522ES-30T15R
DigiKey Part Number
RB522ES-30T15RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RB522ES-30T15RCT-ND - Cut Tape (CT)
RB522ES-30T15RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RB522ES-30T15R
Description
DIODE SCHOTTKY 30V 100MA SMD0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 100mA Surface Mount SMD0603
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RB522ES-30T15R Models
Category
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
7 µA @ 10 V
Supplier Device Package
SMD0603
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io)
100mA
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
370 mV @ 10 mA