FFSD-25-D-06.00-01-N-RN2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 79
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 780
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.500' (152.40mm, 6.00")
FFSD-25-D-06.00-01-N-RN2
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-06.00-01-N-RN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-06.00-01-N-RN2
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-06.00-01-N-RN2 Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.500' (152.40mm, 6.00")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)